Uzaktan Eğitim Birimi

İnternet tabanlı uzaktan eğitim, İnternet teknolojisinin getirdiği imkânlardan faydalanılarak, öğrenci ve öğretim elemanını sanal sınıf ortamında mekândan bağımsız olarak bir araya getiren, zamandan bağımsız olarak öğrenciye eğitim materyallerine ulaşma olanağını sağlar.

Maltepe Üniversitesi uzaktan eğitimde, geliştirdiği MUDES (Maltepe University Distance Education System) Öğrenim Yönetim Sistemini kullanmaktadır. Öğrenci MUDES'e giriş yaparak dersin materyallerine her gün istediği saatte ulaşabilir. Sanal sınıf uygulaması yoluyla öğretim elemanıyla öğrenciler sanal sınıf ortamında sesli ve görüntülü iletişim kurabilirler. Bunların dışında ödevlerini sistem üzerinden gönderebilir, sınıf arkadaşları ve dersin öğretim elemanıyla mesajlaşabilir, tartışma forumlarına katılabilirler.

Maltepe Üniversitesi uzaktan eğitim içerik geliştirme ekibi, ders içeriklerini görsel olarak zenginleştirerek, öğrenimi kolay olacak şekilde senaryolaştırarak öğrencilerin ilgiyle takip edebileceği hale getirmektedir.

Maltepe Üniversitesi uzaktan eğitim programlarında öğrencilerimizin bitirme sınavları dışında yerleşkeye gelmeleri gerekmemektedir. Ara sınavlar dâhil diğer tüm öğrenme etkinlikleri MUDES’e giriş yapılarak internet üzerinden gerçekleştirilmektedir.