Konaklama

Yurt Binamız, Maltepe merkezine 15 dakikalık mesafede Üniversite yerleşkesi içinde 543 öğrenci kapasiteli 14 ayrı binadan oluşmaktadır. Her biri üç kattan oluşan evlerin her katında karşılıklı iki daire, orta bölümde de stüdyo tipi bir daire bulunmaktadır. Normal dairelerde;  üç oda, banyo tuvalet bölümü ile ortak kullanım ve mutfak bölümü bulunmaktadır. Odalarda bir ya da en fazla iki öğrenci kalabilmektedir. Stüdyo tipi  dairelerde; iki oda ile banyo tuvalet, ortak kullanım alanı ve mutfak  bölümleri bulunmaktadır. Kız ve erkek öğrencilerimiz ayrı ayrı binalarda kalmaktadır.

Öğrencilerimizin daha güvenli bir ortamda yaşamalarını sağlamak maksadıyla; bina girişlerinde elektronik kapı giriş ve kamera sistemleri bulunmaktadır.

Tüm odalarda öğrencilerimizin rahatlığı ön planda tutularak halı ile kaplanmış ve her öğrenci için birer yatak, dolap, etajer çalışma masası ve çalışma koltuğu bulundurulmuştur. Odaların tamamında sınırsız kablosuz İnternet bağlantısı mevcuttur. Her bir dairede yer alan (her daire 3 odadan oluşmaktadır) alanda ortak kullanım için masa ve sandalye takımı, buzdolabı ve mutfak ünitesi, duşa kabinli, Hilton banyo dolabı bulunan, 24 saat sıcak sulu banyo ve tuvalet bölümü ve portmanto bulunmaktadır. Bunun haricinde Öğrenci Evleri bünyesinde internet bağlantılı bilgisayarları, çalışma masaları, çizim masaları ve dinlenme alanı bulunan etüt odası öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur. Ortak alanların temizliği her gün düzenli olarak profesyonel bir ekip tarafından yapılmakta, çöpler toplanmakta ve Müdürlük tarafından kontrol edilmektedir.

Öğrenci Evlerinde kalan öğrencilerimizin çamaşırlarını yıkayabilecekleri çamaşırhanemiz ücret karşılı hizmet vermektedir. Öğrenci evlerinde ütü kullanımı serbesttir ancak öğrencilerimiz isterlerse belirlenen ücreti ödeyerek ütü hizmetinden de faydalanabilirler.

Binamızda merkezi ısınma sistemi mevcuttur.

Marmara Eğitim Köyü güvenlik birimi profesyonel ekibi ve güvenlik kameraları ile 24 saat hizmet vermektedir. Öğrenci evlerinin giriş kapıları her öğrenci için ayrı ayrı şifrelenmiş elektronik kartlar ile açılmakta ve güvenlik kameralarıyla 24 saat izlenerek giriş çıkışlar kayıt altına alınmaktadır.

Öğrenci evlerinin içinde bulunduğu Marmara Eğitim Köyü; çam ormanlarının arasında harika doğası ve temiz havasıyla, öğrencilerimiz için doğal spor alanı olanağı sunmaktadır. Doğada yürüyüş parkuru, tam olimpik yüzme havuzu ve güneşlenme terası,  açık ve kapalı tenis kortları (indirimli ücretli),  basketbol-futbol  sahaları, fitness salonu  (indirimli ücretli), öğrencilerimizin ders dışındaki zamanlarını değerlendirmeleri için hizmetlerine sunulmuştur.Yemekhanemiz hijyen kuralları içerisinde tam donanımlı mutfağı ve profesyonel ekibiyle hizmet vermektedir.

Öğrencilerimiz isterlerse tam pansiyon, yarım pansiyon ve yalnızca akşam yemeği seçenekleri bulunan menülerden ya da istedikleri zaman kullanabilecekleri yemek kuponlarından satın alarak tüm yıl boyunca yemekhaneden faydalanabilmektedir. Yemekhane haricinde pastane,  her fakültenin bünyesinde çeşitli yemek olanağı sağlayan kafeteryalar mevcuttur. Öğrenci Evlerinde bulunan kafeterya öğrencilerin talep etmeleri durumunda siparişleri odalarına servis edilebilmektedir. Kafeteryalarımız TV yayını, misafirlerini ağırlayabilecekleri oturma alanları, oyun ekipmanları (bilardo langırt vb.) ile öğrencilerimizin hizmetindedir.

Öğrencilerimizin odalarında ya da ortak alanlarda meydana gelen ve onarım gerektiren arızaları Öğrenci Evleri Müdürlüğü’ne bildirmeleri durumunda teknik ekip tarafından hemen müdahale edilmektedir.

Gündüzleri Üniversite’nin Sağlık Merkezi’nden, tatil günleri ve tüm gecelerde çok yakında bulunan tam teşekküllü polikliniklerden istifade edilmektedir. Ayrıca, 15 dakikalık mesafede Maltepe Üniversitesi Hastanesi bulunmaktadır.

Yerleşke içinde yürüyüş mesafesinde hipermarket bulunmaktadır.

Eski öğrencilerimizin yurt kayıtları Nisan-Mayıs ayında, yeni öğrencilerimizin kayıtları Eylül ayında yapılmaktadır.

2011-2012 öğretim yılı ücreti 2 kişilik mutfaklı odada bir kişinin ücreti yıllık peşin KDV dahil 8046 TL (€ 3500)’dır.