Program Hakkında

Uçak Teknolojisi Programı’na ilgili meslek lisesi mezunları sınavsız geçişle gelebildiği gibi YGS-1 sınav puanı ile yerleştirilen lise mezunu öğrenciler de gelebilmektedir. 2 yıllık ön lisans eğitimi verilecektir. Yabancı dil eğitimi almak için hazırlık okumak isteyenlere, ek olarak hazırlık okumaları tavsiye edilmektedir; ancak zorunlu değildir. Öğrencilere alanlarıyla ilgili  teorik ve uygulamalı  dersler verilecektir: Matematik, Fizik, Temel Elektrik, Hava Aracı Malzeme ve Donanımları, Temel Aerodinamik, Elektronik Alet Sistemleri ve Dijital Teknikler, Uçak Bakım ve Onarım Uygulamaları I-II gibi meslek dersleri (modül dersleri) verilecektir.

VIZYON
Son teknik ve bilimsel gelişmeleri yakından takip etmesi gereken uçak teknolojisi programı mezunlarının uluslararası standartlarda bilimsel veriler ışında çalışan ve düşünen, bu alandaki nitelikli insan gücünün boşluğunun doldurulması başlıca hedefimizdir.

MISYON
Teorik bilgilerin yanında uygulamaya yönelik öğretim sistemini esas alarak,  Uçak Teknolojisi alanında nitelikli insan gücünü yetiştirmek ve mezunlarımızın, sektördeki ulusal ve uluslararası tüm firmalarda görev yapacak donanımda olmalarını sağlamak.