Program Hakkında

İngilizce İşletme Bölümü, 2012 eğitim ve öğretim yılından itibaren İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi bünyesinde kurulmuş olup, iş hayatının ihtiyaç duyduğu mezunları yetiştirmeye devam etmektedir. Bu süreçte, ulusal ve uluslararası düzeyde akademik çalışma ve etkinliklerini aktif olarak sürdürmekte ve iş hayatının güncel problem ve uygulamalarını öğrencilerine aktarmak için sektörle ortak çalıştaylar düzenlemektedir. 

İngilizce İşletme bölümü, iş hayatının değişik kademe ve fonksiyonlarında görev alabilecek yönetici adaylarını yetiştirmektedir. Mezunlarımız, almış oldukları akademi eğitim sonucunda finans, pazarlama, insan kaynakları, üretim ve muhasebe alanlarındaki pozisyonlarda görev alabileceklerdir. 

Dinamik olarak değişim ve gelişim gösteren, bölgesel ve küresel etkilere açık olan yönetim alanındaki yenilikleri sürekli olarak takip edebilecek ve kendilerini güncelleyebilecek bilinçte, öğrenmeyi öğrenmiş mezunlarımız arasında sizleri de görmek isteriz. 

MİSYON
İş dünyasının yerel, bölgesel ve küresel ölçekte faaliyet gösteren işletmelerinde görev alabilecek, analitik esaslara dayalı sezgisel karar verme becerilerine sahip, bir takım içerisinde disiplinler arası çözümler üretebilen, sosyal ve etik değerleri özümsemiş, çağdaş, özgür ve girişimci mezunlar yetiştirmek. 

VİZYON
Akademik programını çağdaş, bilimsel ilkeler çerçevesinde yapılandıran, iş dünyasını paydaş olarak kabul eden eşitleri arasında mezunları ve akademik çalışmalarıyla fark yaratan bir bölüm olmak.