Mezunların Mesleki Profili

T.C. Maltepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık (İngilizce) Lisans Programı’ndan mezun olan öğrenciler, özel sektör ve kamu sektöründe birçok alanda istihdam olanaklarına sahiptirler.

Özel sektörde; kişisel iç mekan tasarımı etkinliğinde bulunma, kişisel iç mekan tasarımı+üretimi etkinliğinde bulunma, tasarım firmalarında iç mimar olarak çalışma, inşaat firmalarında şantiyede iç mimar olarak çalışma, gayrimenkul yatırım ortaklığı firmalarında iç mimar olarak çalışma, yurtdışında firmalarda iç mimar olarak (şantiyede ya da tasarımcı) olarak çalışma, yapı sektörü sanayilerinde üretimde ya da pazarlamada iç mimar olarak çalışma, fuar sektöründe iç mimar olarak çalışma, restorasyon alanında iç mimar olarak çalışma, akademik ortamlarda akademisyen ve iç mimar olarak çalışma, alışveriş merkezi ve alışveriş birimleri vb. mekanlarda iç mimar olarak çalışma, yat tasarımı ve üretimi firmalarında iç mimar olarak çalışma, mobilya tasarımı ve üretimi firmalarında iç mimar olarak çalışma, mutfak tasarımı ve üretimi firmalarında iç mimar olarak çalışma gibi olanaklar mevcuttur.

Kamu sektöründe ise; belediyelerde, kamu kuruluşlarında iç mimar olarak çalışma, akademik ortamlarda akademisyen ve iç mimar olarak çalışma gibi olanaklar mevcuttur.